Dotacje – warto aplikować póki jeszcze można!

Dotacje dla firm i innych podmiotów nie będą przyznawane w nieskończoność (więcej: http://www.strategor.pl/). Nadejdzie niedługo dzień, w którym kurek z tym rodzajem dofinansowania zostanie przykręcony. Wówczas trzeba będzie radzić sobie w inny sposób, inaczej szukając pieniędzy na finansowanie działalności firmy. Trudno będzie jednak zastąpić dotacje, a w szczególności ich bezzwrotny charakter przesądzający o ich popularności. Dlatego, póki jeszcze jest na to czas – warto postarać się i otrzymać dotację.

Jak napisać wniosek o dotację?

Dotacje dla firm i innych podmiotów nie będą przyznawane w nieskończoność

Autor zdjęcia: zempt

Największym problemem dla większości przedsiębiorców jest opracowanie i przygotowanie wniosku. Teoretycznie można na stronach internetowych podmiotów zajmujących się przydzielaniem środków znaleźć informacje i wytyczne na ten temat, w praktyce jednak osobom niezorientowanym i nieobeznanym w temacie niewiele to da. Nie oszukujmy się, chcąc pozytywnie przejść procedurę konkursową, poza samym pomysłem należy mieć też w odpowiedni sposób przygotowany wniosek. Bardzo pomocne są w tym firmy, których specjalizacją jest właśnie pozyskiwanie dotacji, w tym również tych, pochodzących z funduszy unijnych. Wieloletnie doświadczenie i dziesiątki, a nawet setki przyznanych dotacji to namacalny dowód na skuteczność ich działań. Zanim jednak zdecydujemy się na nawiązanie współpracy z daną firmą, należy zweryfikować jej kompetencje i renomę. Najlepiej poczytać opinie na jej temat, które zamieszczają zadowoleni z jej usług klienci (lub przeciwnie – ci, którzy jakością oferowanych usług danego podmiotu są rozczarowani).